20
Apr

Zahraniční stážista – bezpečně rozvojovým světem

Salanga vypisuje veřejný 3 DENNÍ INTERAKTIVNÍ KURZ na téma:

Zahraniční stážista

bezpečně rozvojovým světem

Tento interaktivní třídenní kurz je určen pro studenty, dobrovolníky či stážisty, kteří se chystají na zahraniční cestu v rámci praxe v oboru rozvojové spolupráce, humanitární pomoci či jiných mezinárodních studií a zajímá je problematika bezpečného cestování do (nejen) nebezpečného zahraničí.

Účastníci kurzu se seznámí se základními riziky cestování, se způsoby jak jim předejít a bezpečně se vrátit domů.

Témata kurzu:

  • Základní koncept bezpečnosti v rizikovém prostředí
  • Předodjezdová příprava (vybavení, dokumenty, pojištění, navigační prostředky, oblečení)
  • Úprava vody a hydratace
  • Řešení urgentních situací v zahraničí
  • První pomoc v terénu
  • Kulturní kontext
  • Stress management a kulturní šok
Máte zájem? Přihlaste se!

Co si z kurzu odnesete:

Absolvent kurzu a jeho blízcí by měli být schopni vyhodnotit a připravit se na rizika spojená s cestováním do zahraničí, vhodně řešit mimořádné situace, jež mohou v zahraničí nastat, a vnímat kulturní kontext.

O lektorech:

Naši lektoři, s více než desetiletou působností v kontextu rozvojové a humanitární spolupráce, sami mnohokrát čelili výzvám spojeným s prací v oblastech se zvýšenými bezpečnostními riziky. Získali tak zkušenosti v oblasti prevence, krizového řízení, vyhodnocování základních rizik a jejich možných dopadů na osobní a pracovní bezpečnost. Během kurzu Zahraniční Stážista se setkáte s některými z nich:

Jakub Němec pracuje již více než deset let v oblasti mezinárodního rozvoje a humanitární práce. Během svého působení vedl projekty na Haiti, ve Rwandě, Mongolsku, Nigeru, Libérii, Ghaně a v mnoha dalších zemích. Jeho bohaté zkušenosti z práce v náročných a mnohdy nebezpečných kontextech byly hlavním motivem založení bezpečnostního programu a následného šíření nutnosti prevence rizik spojených s bezpečným působením v zahraničí.
Tomáš Rozehnal má dvacetiletou praxi u Hasičského záchranného sboru ČR při řešení mimořádných událostí. Tyto zkušenosti jsou doplněny dlouholetými specifickými zájmy v oblasti první pomoci, survivalu a navigace. Tomáš je náš přední odborník v oblasti bezpečnosti a ochrany. Řídí organizaci předodjezdových kurzů a bezpečnostních seminářů jak po logistické, tak technické stránce, zároveň poskytuje poradenství v oblasti krizového řízení našim partnerům.
Petra Brtníkova strávila v rámci navazujícího studia mnoho času prací v terénu v zemích jako je Kambodža, Vietnam, Filipíny, Thajsko, Brazílie nebo Malawi. Většina z těchto cest nebyla zaštítěna žádnou místní organizací, což vyvolalo nutnost osobního řešení veškerých organizačních a logistických problémů spojených s prací v zahraničí. Zároveň získala řadu zkušeností s cestováním bez doprovodu a musela tak čelit "klasickým" situacím a rizikům z toho vyplývajících. K bezpečnému návratu z předchozích cest jí pomohla účast právě na tomto kurzu.
Martina Parisová má jedinečnou kombinaci pracovních zkušeností z humanitárních, rozvojových nevládních organizací a OSN. Během svého působení strávila mnoho let v zahraničí, což v ní probudilo zájem o otázky spojené s kulturou a kulturními odlišnostmi. Navíc působení v zemích, které byly zasaženy politickou krizí či přirodní katastrofou, ať již Indonésie, Thajsko, Bangladéš, Barma, Gruzie, Egypt, Ázerbájdžán a další, ji donutilo uvědomit si důležitost tématu bezpečnosti a první pomoci a jeho aplikace v terénu.

Info:

Kde:   Chata Pod Věží (Radíkov), Na Pevnůstce 184/32, 772 00 Olomouc-Lošov (dostupné MHD z hl. nádraží v Olomouci)

Kdy:   tek – neděle, 15.-17. září 2017

Maximální kapacita: 24 osob

Cena: 4490 Kč, včetně ubytování a stravy

Kurz zahrnuje interaktivní simulace a přednášky, diskuze i praktické workshopy, včetně nácviku první pomoci.

Přihlaste se!

Deadline pro registraci je 30.května 2017.

 

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...